saheleaftab2022
براي اطلاع از بروز شدن وبلاگ ايميل خود را وارد کنيد
» افراد آنلاين : 1
» بازديد امروز : 9
» بازديد ديروز : 13
» هفته گذشته : 586
» ماه گذشته : 1847
» سال گذشته : 11460
» کل بازديد : 25262
» پيج رانک : PageRank 0 out of 10

0


 

شرایط اخذ ویزای طلایی اسپانیا

ویزای طلایی اسپانیا

اخذ ویزای طلایی اسپانیا برای افرادی که از تمکن مالی مناسبی برخوردارند بدون شک بهترین روش برای اخذ اقامت اسپانیا است. اما شرایط اخذ ویزای طلایی اسپانیا چیست؟ اخذ گلدن ویزا اسپانیا احتیاج به چه مدارکی دارد و از چه طریقی می­توان برای دریافت آن اقدام کرد؟

برای دستیابی به پاسخ سؤالات خود با این مطلب همراه باشید.

ویزای طلایی اسپانیا برای افراد خارج از اتحادیه اروپا در نظر گرفته شده و در واقع، یک برنامه سرمایه گذاری ویژه است. دولت اسپانیا در سال 2013 برای جذب سرمایه داران خارج از اتحادیه اروپا به اسپانیا اقدام به اعطای ویزای طلایی اسپانیا نمود. شما می­توانید از طریق انواع روش های سرمایه گذاری که در ادامه به آن اشاره می­کنیم اقدام به دریافت اقامت طلایی اسپانیا نمائید. لازم به ذکر است شما برای حفظ اعتبار گلدن ویزای خود ملزم به حضور دائمی در اسپانیا ندارید و حضور حتی یک بار در سال نیز کفایت می کند.

مزایای اخذ ویزای طلایی اسپانیا

  با دریافت گلدن ویزای اسپانیا از مزایای، می­توانید به سادگی در کنار خانواده خود، در کشور محبوب اسپانیا به کار، تحصیل و... بپردازید. ویزای طلایی اسپانیا به شما اجازه سفر آزادانه به 26 کشور منطقه شینگن اروپا را می­دهد. همچنین دردسرهای مهاجرت در مهاجرت از طریق اخذ گلدن ویزا بسیار کمتر است.

شرایط اخذ ویزای طلایی اسپانیا

اخذ ویزای طلایی اسپانیا، یکی از ساده ترین و کم دردسرترین راه های مهاجرت به اسپانیا است که پیچیدگی سایر روش های مهاجرت را ندارد. برای دریافت این ویزا، همانطور که پیش از این نیز اشاره شد، باید با استفاده از یکی از روش های مشخص شده اقدام به سرمایه گذاری در این کشور نمایید.

1- خرید ملک: به ارزش حداقل 500 هزار یورو (دریافت ویزای RIV: ویزای اقامت برای کسب املاک و مستغلات)

2- سرمایه گذاری در اوراق قرضه: به ارزش حداقل 2 میلیون یورو ( دریافت ویزای RIC: ویزای اقامت سرمایه گذاران)

3- خرید سهام در یک شرکت اسپانیایی: به ارزش حداقل 1 میلیون یورو (دریافت ویزای RIC )

4- سپرده گذاری در مؤسسات مالی معتبر اسپانیا: به ارزش حداقل 1 میلیون یورو (دریافت ویزای RIC )

5- ایجاد کسب و کار جدید: به طوری­که در اقتصاد منطقه مورد نظر تأثیر مثبت داشته باشد. (دریافت ویزای RIC )

فرد متقاضی علاوه بر سرمایه گذاری در کشور مربوطه باید از شرایط نیز برخوردار باشد:

·        رسیدن به سن قانونی

·        داشتن بیمه سلامت در اسپانیا

·        عدم سابقه رد شدن درخواست ویزای شینگن

·        عدم داشتن سابقه کیفری

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت طلایی اسپانیا

بسته به آن که کدام روش سرمایه گذاری در اسپانیا را برگزیده اید ممکن است به مدارک مختلفی احتیاج پیدا کنید. اما مدارکی که به صورت عمومی به آن ها نیاز دارید شامل موارد زیر خواهد بود:

·        فرم درخواست ویزای طلایی

·        دو قطعه عکس پاسپورتی

·        پاسپورت

·        مدارک شناسایی کشور مبدأ

·        کلیه اسناد مبتنی بر اثبات نوع و میزان سرمایه گذاری شما

·        اثبات تمکن مالی

·        ارائه بیمه سلامت (خرید حق بیمه پزشکی و سلامت از طریق شرکت های معتبر بیمه در اسپانیا )

·        گواهی پزشکی (تأیید سلامت عمومی)امتياز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
نوشته شده در پنجشنبه 17 آذر 1401ساعت 2:30 توسط saheleaftab2022 | تعداد بازديد : 339 | لينك ثابت |

 

ویزای طلایی اروپا در چه کشورهایی اعطا می­شود؟

بسیاری از ما با گلدن ویزا یا ویزای طلایی اروپا آشنایی داریم یا حداقل نام آن را شنیده ایم. اما سوال مهم اینجاست که ویزای طلایی اروپا در چه کشورهایی اعطا می شود؟

ویزای طلایی روشی برای مهاجرت به اروپا است که از طریق سرمایه گذاری در کشور مقصد انجام می­گیرد. این ویزا برای اولین بار در کشور پرتغال به متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا ارائه شد و پس از آن کشور هایی همانند اسپانیا و یونان، به دلیل مشاهده تأثیرات مثبت اقتصادی این امر، اقدام به صدور اقامت طلایی کردند. گرفتن ویزای طلایی با استفاده از روش های مختلف سرمایه گذاری از جمله خرید ملک، سپرده گذاری بانکی و راه اندازی کسب و کار امکان پذیر است. شرایط دقیق و حداقل مبلغ سرمایه بستگی به کشور مقصد شما خواهد داشت.

در ادامه به بررسی کشور های اروپایی که گرفتن گلدن ویزا یا ویزای طلایی اروپا از آن ها امکان پذیر است خواهیم پرداخت.

گلدن ویزای اسپانیا

اخذ گلدن ویزا یا اقامت طلایی اسپانیا با سرمایه گذاری حداقل 500 هزار یورویی در زمینه مسکن امکان پذیر است. سرمایه گذاری و خرید اوراق قرضه نیز با سرمایه 1 میلیون یورویی امکان پذیر است. بعد از دریافت اقامت، اخذ تابعیت یا شهروندی اسپانیا برای متقاضیان اسپانیایی زبان 7 سال و برای متقاضیان غیر اسپانیایی زبان 10 سال به طول خواهد انجامید.

گلدن ویزای یونان

اخذ اقامت طلایی کشور یونان با خرید ملک به ارزش حداقل 250 هزار یورو امکان پذیر است. بر اساس قوانین، صدور اقامت دائم برای متقاضیان و فرزندان زیر 21 سال آن ها امکان پذیر است. اخذ اقامت دائم برای فرزندان زیر 24 سال نیز با شرط اینکه در یونان تحصیل کرده باشند امکان پذیر است.

گلدن ویزای قبرس

اخذ اقامت قبرس با خرید ملک به ارزش حداقل 300 هزار یورو از برنامه های گلدن ویزای قبرس است. راه اندازی کسب و کار در قبرس نیز از روش های محبوب برای اخذ ویزای طلایی قبرس به شمار می­رود. از مزایای مهم اخذ اقامت قبرس امکان گرفتن اقامت برای خانواده و فرزندان بدون نیاز به دانش زبان است.

گلدن ویزای مالتا

برای اخذ اقامت مالتا سرمایه گذاری در زمینه املاک و یا اوراق قرضه دولتی به مبلغ 275 هزار یورو باید صورت بگیرد. پس از دریافت گلدن ویزای مالتا امکان دریافت اقامت برای خانواده و فرزندان وجود دارد. عدم شرط حضور فیزیکی تا زمانی که سرمایه شما حفظ شده باشد از مزایای مهم اخذ ویزای طلایی مالتا است.

گلدن ویزای ایرلند

با سرمایه گذاری حداقل 500 هزار یورویی در برنامه های سرمایه گذاری مختلف گلدن ویزای ایرلند در دستان شما است. اخذ شهروندی ایرلندی بعد از 5 سال زندگی بی وقفه می­تواند انجام شود.

گلدن ویزای هلند

اقامت طلایی هلند با سرمایه گذاری 1.250.000 یورویی در مواردی همچون کسب و کار، سهام و اوراق قرضه به متقاضی تعلق می­گیرد. عدم نیاز به حضور فیزیکی دائم از مزایای بسیار مهم گلدن ویزای هلند است.

گلدن ویزای سوئیس

اخذ اقامت طلایی سوئیس با سرمایه گذاری در یک شرکت سوئیسی و یا کارآفرینی در کشور، با حداقل مبلغ 1 میلیون فرانک سوئیس امکان پذیر خواهد بود.

گلدن ویزای موناکو

با سرمایه گذاری حداقل 1 میلیون یورو در خرید ملک و یا سپرده گذاری بانکی شما قادر به دریافت گلدن ویزای موناکو خواهید بود.

گلدن ویزای بلغارستان

برای داشتن گلدن ویزای بلغارستان سرمایه گذاری در اوراق قرضه، املاک و کسب و کار به ارزش 512 هزار یورو لازم است.

گلدن ویزای ترکیه

اخذ اقامت از طریق گلدن ویزای ترکیه با استفاده از یکی از روش های زیر امکان پذیر خواهد بود:

1.     سرمایه گذاری 250 هزار دلاری در زمینه املاک

2.     ایجاد شغل برای 50 نفر

3.     حساب سپرده و یا خرید اوراق قرضه با مبلغ حداقل 500 هزار دلار و به مدت 3 سال

گلدن ویزای مونته نگرو

امکان اخذ گلدن ویزای مونته نگرو از طریق سرمایه گذاری 500 هزار یورویی در املاک و کسب و کار فراهم است.

گلدن ویزای آندورا

امکان اخذ اقامت از طریق گلدن ویزای آندورا با سرمایه گذاری حداقل 400 هزار یورویی در زمینه املاک وجود دارد. البته توجه داشته باشید که آندورا جزو پیمان شنگن نیست و برخلاف کشور های عضو این پیمان با دارا بودن مجوز اقامت آندورا، امکان تردد در کشور های حوزه شنگن را نخواهید داشت.امتياز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
نوشته شده در سه شنبه 15 آذر 1401ساعت 22:48 توسط saheleaftab2022 | تعداد بازديد : 332 | لينك ثابت |

 چرا اقامت اسپانیا طرفداران زیادی دارد؟

به احتمال بسیار زیاد؛ اگر فردی قصد مهاجرت به اروپا را داشته باشد اخذ اقامت اسپانیا یکی از اولویت های اوست. اما چرا اقامت اسپانیا طرفداران زیادی را به خود جذب می کند؟

عوامل بسیار زیادی وجود دارد که باعث می­شود این کشور دوست داشتنی به عنوان یک مقصد حتمی برای متقاضیان مهاجرت به شمار رود. اگر شما هم به دنبال اخذ اقامت اسپانیا هستید و این سؤال برایتان پیش آمده؛ این مقاله برای شما نوشته شده است.

1-اسپانیا؛ مقصد مطلوبی برای دانشجویان متقاضی مهاجرت

تحصیل، دلیل بسیاری از مهاجرت ها به کشور اسپانیا است. با توجه به اینکه تعداد دانشگاه های موجود در اسپانیا که توسط وزارت علوم کشور تأیید شده هستند بالا است؛ این کشور مقصد بسیار خوبی برای مهاجرت دانشجویان ایرانی به شمار می­رود. مورد دیگر، بالا بودن سهمیه دانشجویان خارجی در دانشگاه های کشور اسپانیا است. سهمیه در نظر گرفته شده برای اپلای دانشجویان خارجی در کشور اسپانیا نسبت به دیگر کشور های اروپایی همچون فرانسه بالاتر بوده و همین امر، موجب سهولت بیشتر امر مهاجرت می­گردد.

2-دردسر کمتر در پروسه مهاجرت

به طور کلی می­توان گفت که سخت گیری اسپانیا در زمینه پذیرش مهاجر نسبت به کشور های دیگر اروپایی کمتر است و این یکی از مهم ترین دلایل علاقمندی مهاجران به دریافت اقامت اسپانیا است. برای اقامت به اسپانیا، مدت زمان کوتاهتری را در انتظار انجام شدن کارهای اداری صرف خواهید کرد. این ویژگی زمانی نمود بیشتری پیدا می­کند که فرد برای اخذ اقامت عجله داشته باشد.

3-بومیان خونگرم اسپانیا

مردم اسپانیا در سرتاسر دنیا به خونگرم و صمیمی بودن مشهورند. اسپانیا از آزاد ترین کشورهای دنیا به شمار می­رود. تحقیقات اجتماعی صورت گرفته نشان می­دهد که 80 درصد اسپانیایی ها نسبت به مهاجران برخوردی پذیرا دارند و رفتارهای نژاد پرستانه کمتر شکل می­گیرند. زمانی که مردم کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید؛ خونگرم، صمیمی و مهاجر دوست باشند، مشکلات روحی ناشی از زندگی در یک کشور بیگانه کمتر شما را آزار خواهد داد. اگر قصد مهاجرت به اسپانیا را دارید می­توانید مطمئن باشید که مردم این کشور با آغوشی باز و دوستانه از شما استقبال خواهند کرد.

 

4-فرهنگ غنی و متنوع

زیاد بودن تعداد مهاجران و سایر شرایط اجتماعی گوناگون باعث شده فرهنگ اسپانیا بسیار غنی و متنوع باشد. هرجای اسپانیا که قدم بگذارید طیف وسیعی از فرهنگ و آداب و رسوم را پیش چشم خود خواهید دید؛ بنابراین می­توانید مطمئن باشید که وفق دادن خودتان با محیط و فرهنگ اسپانیا کار خیلی سختی نیست.

5-تعداد بسیار زیاد مهاجران

وجود افرادی که در وضعیت مشابه با شما قرار دارند ممکن است باعث شود یک موقعیت سخت را راحت تر بگذرانید. در زمینه مهاجرت به اسپانیا این مسئله صدق می­کند. اسپانیا کشوری مهاجر پذیر است و سالانه هم از کشور های اروپایی و هم از کشور های غیر اروپایی مهاجران زیادی را می­پذیرد. تعداد بالای مهاجران باعث می­شود با افراد همفکر زیادی روبرو شوید.

 

عوامل بسیار زیاد دیگری همچون بالا بودن تعداد مراکز تفریحی، 47 عنوان ثبت جهانی یونسکو و... در محبوبیت اخذ اقامت اسپانیا تأثیر می­گذارند که از نظر اهمیت در درجه دوم قرار می­گیرند.

خلاصه مطلب:

اسپانیا، کشوری است که هر ساله توجه تعداد زیادی از مهاجران را به خود جلب می­کند. در واقع، کشور اسپانیا یکی از مهم ترین مقاصد اروپایی برای مهاجرت است. عوامل زیادی در محبوبیت اسپانیا دخیل­اند عوامل انسانی، اجتماعی، زیست محیطی، فرهنگی و... که هر کدام به نحوی در تصمیم افراد مبنی بر مهاجرت به اسپانیا اثر می­گذارند. امتياز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
نوشته شده در دوشنبه 14 آذر 1401ساعت 17:03 توسط saheleaftab2022 | تعداد بازديد : 346 | لينك ثابت |

 چرا اقامت اسپانیا طرفداران زیادی دارد؟

به احتمال بسیار زیاد؛ اگر فردی قصد مهاجرت به اروپا را داشته باشد اخذ اقامت اسپانیا یکی از اولویت های اوست. اما چرا اقامت اسپانیا طرفداران زیادی را به خود جذب می کند؟

عوامل بسیار زیادی وجود دارد که باعث می­شود این کشور دوست داشتنی به عنوان یک مقصد حتمی برای متقاضیان مهاجرت به شمار رود. اگر شما هم به دنبال اخذ اقامت اسپانیا هستید و این سؤال برایتان پیش آمده؛ این مقاله برای شما نوشته شده است.

1-اسپانیا؛ مقصد مطلوبی برای دانشجویان متقاضی مهاجرت

تحصیل، دلیل بسیاری از مهاجرت ها به کشور اسپانیا است. با توجه به اینکه تعداد دانشگاه های موجود در اسپانیا که توسط وزارت علوم کشور تأیید شده هستند بالا است؛ این کشور مقصد بسیار خوبی برای مهاجرت دانشجویان ایرانی به شمار می­رود. مورد دیگر، بالا بودن سهمیه دانشجویان خارجی در دانشگاه های کشور اسپانیا است. سهمیه در نظر گرفته شده برای اپلای دانشجویان خارجی در کشور اسپانیا نسبت به دیگر کشور های اروپایی همچون فرانسه بالاتر بوده و همین امر، موجب سهولت بیشتر امر مهاجرت می­گردد.

2-دردسر کمتر در پروسه مهاجرت

به طور کلی می­توان گفت که سخت گیری اسپانیا در زمینه پذیرش مهاجر نسبت به کشور های دیگر اروپایی کمتر است و این یکی از مهم ترین دلایل علاقمندی مهاجران به دریافت اقامت اسپانیا است. برای اقامت به اسپانیا، مدت زمان کوتاهتری را در انتظار انجام شدن کارهای اداری صرف خواهید کرد. این ویژگی زمانی نمود بیشتری پیدا می­کند که فرد برای اخذ اقامت عجله داشته باشد.

3-بومیان خونگرم اسپانیا

مردم اسپانیا در سرتاسر دنیا به خونگرم و صمیمی بودن مشهورند. اسپانیا از آزاد ترین کشورهای دنیا به شمار می­رود. تحقیقات اجتماعی صورت گرفته نشان می­دهد که 80 درصد اسپانیایی ها نسبت به مهاجران برخوردی پذیرا دارند و رفتارهای نژاد پرستانه کمتر شکل می­گیرند. زمانی که مردم کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید؛ خونگرم، صمیمی و مهاجر دوست باشند، مشکلات روحی ناشی از زندگی در یک کشور بیگانه کمتر شما را آزار خواهد داد. اگر قصد مهاجرت به اسپانیا را دارید می­توانید مطمئن باشید که مردم این کشور با آغوشی باز و دوستانه از شما استقبال خواهند کرد.

 

4-فرهنگ غنی و متنوع

زیاد بودن تعداد مهاجران و سایر شرایط اجتماعی گوناگون باعث شده فرهنگ اسپانیا بسیار غنی و متنوع باشد. هرجای اسپانیا که قدم بگذارید طیف وسیعی از فرهنگ و آداب و رسوم را پیش چشم خود خواهید دید؛ بنابراین می­توانید مطمئن باشید که وفق دادن خودتان با محیط و فرهنگ اسپانیا کار خیلی سختی نیست.

5-تعداد بسیار زیاد مهاجران

وجود افرادی که در وضعیت مشابه با شما قرار دارند ممکن است باعث شود یک موقعیت سخت را راحت تر بگذرانید. در زمینه مهاجرت به اسپانیا این مسئله صدق می­کند. اسپانیا کشوری مهاجر پذیر است و سالانه هم از کشور های اروپایی و هم از کشور های غیر اروپایی مهاجران زیادی را می­پذیرد. تعداد بالای مهاجران باعث می­شود با افراد همفکر زیادی روبرو شوید.

 

عوامل بسیار زیاد دیگری همچون بالا بودن تعداد مراکز تفریحی، 47 عنوان ثبت جهانی یونسکو و... در محبوبیت اخذ اقامت اسپانیا تأثیر می­گذارند که از نظر اهمیت در درجه دوم قرار می­گیرند.

خلاصه مطلب:

اسپانیا، کشوری است که هر ساله توجه تعداد زیادی از مهاجران را به خود جلب می­کند. در واقع، کشور اسپانیا یکی از مهم ترین مقاصد اروپایی برای مهاجرت است. عوامل زیادی در محبوبیت اسپانیا دخیل­اند عوامل انسانی، اجتماعی، زیست محیطی، فرهنگی و... که هر کدام به نحوی در تصمیم افراد مبنی بر مهاجرت به اسپانیا اثر می­گذارند. امتياز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
نوشته شده در دوشنبه 14 آذر 1401ساعت 17:03 توسط saheleaftab2022 | تعداد بازديد : 346 | لينك ثابت |

 

بررسی کلی ویزای طلایی اسپانیا - همه چیز درباره گلدن ویزای اسپانیا

اگر قصد دریافت گلدن ویزای اسپانیا را داشته باشید؛ احتمالاً ابهامات زیادی در ذهن دارید. در این مطلب به بررسی کلی ویزای طلایی اسپانیا می‌پردازیم.

گلدن ویزا یا ویزای طلایی اسپانیا چیست؟

دریافت گلدن ویزا یکی از روش های سریع و مطمئن مهاجرت به کشور اسپانیا است. برای اخذ گلدن ویزای اسپانیا شما باید مبلغی را در کشور اسپانیا سرمایه گذاری کنید که این سرمایه گذاری را می­توانید از طرق مختلفی همچون خرید ملک و یا خرید سهام انجام دهید که در ادامه به این روش ها خواهیم پرداخت.

دولت اسپانیا قانون گلدن ویزا را در سال 2013 در پی بحران اقتصادی به تصویب رساند تا بدین وسیله بتواند توجه سرمایه داران خارجی را جلب نماید. دریافت گلدن ویزای اسپانیا را می­توان سریع ترین روش سرمایه گذاری در اسپانیا دانست.

شرایط اولیه دریافت اقامت طلایی اسپانیا چیست؟

1.     رسیدن به سن قانونی ( 18 سال )

2.     پر کردن فرم درخواست به صورت آنلاین

3.     ارائه نامه ( به وسیله این ارائه نامه بایستی اثبات شود که متقاضی جرمی مرتکب نشده و دارای سابقه کیفری نیست )

4.     داشتن نامه عدم منع ورود

5.     داشتن بیمه سلامت

6.     اثبات تمکن مالی

7.     پرداخت هزینه های مربوط به ویزا

روش های دریافت اقامت طلایی اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

·        سرمایه گذاری در زمینه املاک ( خرید ملک ): حداقل 500 هزار یورو

·        خرید اوراق قرضه اسپانیا: حداقل 2 میلیون یورو

·        خرید سهام از شرکت های معتبر اسپانیایی: 1 میلیون یورو

·        سرمایه گذاری در صندوق: 1 میلیون یورو

·        سپرده بانکی در مؤسسات مالی معتبر اسپانیا: حداقل 1 میلیون یورو

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت طلایی اسپانیا

1.     پر کردن فرم درخواست

2.     ارائه پاسپورت با مدت اعتبار حداقل 6 ماه

3.     دو قطعه عکس پاسپورتی

4.     اثبات تمکن مالی

5.     گواهی سلامت

6.     نامة بانک یا مؤسسه اسپانیایی

مزایا و معایب دریافت گلدن ویزای اسپانیا

همانطور که پیش از این اشاره شد دریافت گلدن ویزا سریعترین راه برای مهاجرت به اسپانیا است. اقامت طلایی اسپانیا به شما اجازه می­دهد که آزادانه در 36 کشور اتحادیه شینگن اروپا سفر کنید و به بازار کار اروپا به سادگی دسترسی داشته باشید. برای باطل نشدن مجوز اقامت احتیاجی به حضور مستمر شما در اسپانیا نیست. تنها کافی است در موعد تمدید مجوز اقامت در اسپانیا حضور داشته باشد. (مجوز اقامت حدود 1 سال اعتبار دارد. امکان تمدید این مجوز تا زمانی که سرمایه شما حفظ شده باشد وجود دارد.) اگر قصد اخذ اقامت دائم دارید، پس از 5 سال می­توانید برای دریافت اقامت دائمی اقدام کنید. (البته لازم به ذکر است که در هر سال از این 5 سال، باید به مدت 6 ماه در اسپانیا حضور داشته باشید.) با دریافت گلدن ویزای اسپانیا به راحتی می­توانید در هر نقطه از این کشور به زندگی، کار و یا تحصیل بپردازید.

شاید هزینه بر بودن دریافت گلدن ویزای اسپانیا تنها عیبی است که بر این روش مهاجرت می­توان وارد کرد. البته به سادگی می توان گفت که این مزایا، قطعاً ارزش سرمایه‌گذاری را خواهد داشت.امتياز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
نوشته شده در يکشنبه 13 آذر 1401ساعت 17:19 توسط saheleaftab2022 | تعداد بازديد : 354 | لينك ثابت |

 

اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری یک برنامه بسیار سریع است که به شهروندان غیر اتحادیه اروپا در ازای سرمایه گذاری 5 ساله، اجازه اقامت در این کشور را می دهد که به اقامت طلایی پرتغال معروف است. اقامت طلایی پرتغال یکی از موفق ترین برنامه های اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری است، زیرا انعطاف پذیری و مزایای زیادی را برای سرمایه گذاران به همراه دارد از جمله حق زندگی، کار و تحصیل در پرتغال و سفر آزادانه در منطقه شینگن را می دهد.

کشور پرتغال به دلیل ارائه یکی از بهترین برنامه های اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری دراتحادیه اروپا، در دنیا مشهور است. پرتغال به عنوان یک کشور عضو اتحادیه اروپا، استانداردهای بالای زندگی را از نظر ثبات، امنیت، کار، مراقبت های بهداشتی، آب و هوا، زیرساخت ها و آموزش ارائه می دهد.

هر کارت اقامت، 2 سال اعتبار دارد که با توجه به شرایط ویزای طلایی کشور پرتغال، پس از اتمام این 2 سال، اگر سرمایه گذاری و حداقل شرایط اقامت خود را حفظ کرده باشید و همچنین حداقل 7 روز در سال یا حداقل 14 روز در هر دوره 2 ساله را با ویزای اقامت خود در پرتغال سپری کرده باشید،  می توانید درخواست تمدید اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری را ارسال کنید.

حتی می توانید در پایان 5 سال برای شهروندی پرتغال درخواست دهید. فقط به یاد داشته باشید که باید مقداری زبان پرتغالی بدانید بنابراین اگر شهروندی هدف شماست، حتماً زبان این کشور را مطالعه کنید. اگر همه چیز خوب پیش برود، یک پاسپورت پرتغالی دریافت خواهید کرد که یکی از قدرتمندترین پاسپورت های جهان است.

اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری، به شما امتیازات سفر بدون ویزا در منطقه شنگن و بسیاری از کشورهای دیگر در سراسر جهان را می دهد بعلاوه اجازه می دهد تا به طور قانونی در این کشور کار کنید و به عنوان مقیم یکی از کشورهای اتحادیه اروپا، حق زندگی و کار در هر یک از کشورهای اتحادیه اروپا / EEA را دارید همچنین می توانید اقامت خانواده و فرزندان تحت تکفل را دریافت کنید.

 

گزینه های سرمایه گذاری واجد شرایط جهت اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری

§        خرید املاک و مستغلات واقع در منطقه بهسازی شهری و دارای سن بالای 30 سال به ارزش حداقل 350.000 یورو (شامل کارهای نوسازی)

§        خرید املاک مسکونی با مبلغ حداقل 500.000 یورو در بخش‌های تعیین شده در پرتغال.

§        خرید املاک تجاری با حداقل ارزش 500.000 یورو واقع در هر مرکز گردشگری پرتراکم.

§        انتقال سرمایه به مبلغ حداقل 500.000 یورو به منظور:

        1) خرید واحد در یک صندوق سرمایه گذاری.

        2) سرمایه گذاری در یک موسسه تحقیقاتی علمی.

        3) تشکیل / سرمایه گذاری در یک شرکت تجاری ثبت شده که 5 شغل برای مدت 3 سال ایجاد می کند.

§        حداقل 500.000 یورو سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر، از یک شرکت پرتغالی که حداقل 5 سال قدمت دارد و دفتر مرکزی در این کشور دارد.

§        سرمایه گذاری 250,000 یورو در حمایت از هنر، فرهنگ، یا بازیابی یا نگهداری از میراث فرهنگی پرتغال.

§        انتقال سرمایه به ارزش حداقل 1.5 میلیون یورو.

§        ایجاد حداقل 10 شغل جدید ثبت شده در سازمان تأمین اجتماعی و تمام وقت. ( این گزینه برای کسانی که مایل به تاسیس یک شرکت نوپا یا فناوری هستند بسیار محبوب است. بسیاری از کارآفرینان به دلیل سبک زندگی شلوغ و نیروی کار توانمند، شرکت های جدید خود را در لیسبون تأسیس می کنند، به علاوه این یکی از ارزان ترین پایتخت های اروپا است.)امتياز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
نوشته شده در شنبه 12 آذر 1401ساعت 15:16 توسط saheleaftab2022 | تعداد بازديد : 340 | لينك ثابت |

 

نحوه اخذ اقامت پرتغال

اگر شهروند اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس نیستید و قصد اخذ اقامت پرتغال را دارید راه های مختلفی برای دریافت اقامت وجود دارد. نحوه اخذ اقامت پرتغال بسته به هدف شما و اینکه کدام مسیرمتناسب با شرایط شما است، متفاوت می باشد. شما می توانید اقامت پرتغال را به چند روش اصلی دریافت کنید که برای هر یک از این موارد، ویزای متناسب به شرایط خود را باید درخواست دهید. به عنوان مثال: اگر با یک شهروند پرتغالی ازدواج کرده اید، پس از 3 سال ازدواج می توانید برای شهروندی پرتغال اقدام کنید.

با پذیرش در دانشگاه پرتغال برای تحصیل می توانید ویزای تحصیلی یا دانشجویی دریافت کنید. شما می توانید تا زمان تحصیل خود در پرتغال اقامت داشته باشید اما پس از اتمام تحصیل، فقط در صورت یافتن شغل و تغییر ویزا خود به ویزای کار، یا دیگر ویزاها می توانید در پرتغال زندگی کنید.

اگر می خواهید کسب و کار خود را در پرتغال راه اندازی و توسعه دهید و یا اقدام به ثبت شرکت کنید، گزینه ای برای درخواست ویزای استارتاپ نیز وجود دارد. شما باید یک طرح تجاری قوی داشته باشید و بتوانید پتانسیل ایجاد شغل، نوآوری و توانایی ایجاد گردش مالی سالانه کافی را نشان دهید.

اگر بتوانید نشان دهید که درآمد ثابت و غیرفعال ماهانه 705 یورو و مدرک بیمه درمانی خصوصی دارید می توانید اقامت تمکن مالی پرتغال را دریافت کنید.

رایج ترین راه اخذ اقامت پرتغال، دریافت اقامت سرمایه گذاری یا ویزای طلایی است که با خرید ملک در پرتغال به ارزش حداقل 500.000 یورو می توانید اقامت دریافت کنید. اما راه های دیگری نیز برای سرمایه گذاری وجود دارد، مانند:

-         انتقال سرمایه حداقل 1.5 میلیون یورو به یک بانک پرتغالی

-         سرمایه گذاری حداقل 500.000 یورو در یک تجارت پرتغالی

-         ایجاد حداقل 10 شغل تمام وقت در پرتغال.

-         سرمایه گذاری 500.000 یورو در تحقیقات علمی یا 250.000 یورو در فرهنگ و هنر پرتغال.

همانطور که گفتیم نحوه اخذ اقامت پرتغال و تصمیم گیری در مورد انتخاب نوع آن به شرایط شما بستگی دارد فقط نکته کلیدی این است که برنامه ریزی شده و دقیق عمل کنید لذا برای اخذ اقامت پرتغال با درخواست ویزا شروع کنید، ابتدا باید به سفارت پرتغال در کشور محل اقامت خود درخواست ویزا دهید قبل از این کار باید از سفارت وقت بگیرید، می توانید یک ایمیل بنویسید یا شخصاً برای تعیین وقت به سفارت مراجعه کنید. مطمئن شوید که تمام مدارک مورد نیاز و فرم درخواست ویزا را قبل از درخواست خود، جمع آوری کرده اید. همچنین ممکن است از شما خواسته شود که برای مصاحبه در سفارت حاضر شوید.

پس از دریافت ویزای اقامت، می توانید آزادانه وارد پرتغال شوید و ظرف 90 روز پس از ورود به پرتغال، برای اجازه اخذ اقامت پرتغال خود اقدام کنید. می توانید با تعیین وقت از SEF ، فرآیند درخواست در پرتغال را آغاز کنید. SEF یک ایمیل برای شما ارسال می کند که مکان، زمان و تاریخ را تأیید می کند، که اغلب ماه ها طول خواهد کشید که در این صورت اگر قرار ملاقات شما خارج از پایان مدت اقامت ویزا باشد، می توانید تا زمان تعیین وقت در کشور پرتغال بمانید، اما مطمئن شوید که ایمیل را چاپ کرده و به عنوان مدرک همراه خود نگه دارید. در همین حین، وب سایت SEF را بررسی کنید و شروع به جمع آوری تمام اسنادی کنید که باید در قرار ملاقات خود به همراه داشته باشید. در صورت تائید درخواست اقامت، شما یک مجوز اقامت دریافت می کنید و در نهایت بعد از 5 سال می توانید برای اقامت دائم و شهروندی پرتغال اقدام کنید.امتياز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
نوشته شده در پنجشنبه 10 آذر 1401ساعت 17:06 توسط saheleaftab2022 | تعداد بازديد : 341 | لينك ثابت |

 

اخذ اقامت از طریق خرید ملک در پرتغال

راه های زیادی برای اخذ اقامت پرتغال وجود دارد، اما یکی از محبوب ترین راه هایی که باعث افزایش سرمایه شما هم می شود، اخذ اقامت از طریق خرید ملک در پرتغال است که منجر به اخذ ویزای طلایی پرتغال هم می شود. بازار املاک و مستغلات پرتغال یکی از امن‌ترین و جذاب‌ترین بازارها در میان تمام کشورهای ویزای طلایی است.

ویزای طلایی پرتغال یک برنامه اقامت پرطرفدار است که از سال 2012 اجرا می شود و مسئول جذب هزاران سرمایه گذار خارجی غیر اتحادیه اروپا به پرتغال بوده است و با خرید ملک مزایای متعددی به سرمایه گذاران ارائه می دهد از جمله اعضای خانواده سرمایه گذار می توانند اقامت پرتغال را دریافت کنند، اخذ اقامت دائم و پاسپورت پرتغال برای همه پس از 5 سال، حق زندگی تحصیل و کار در پرتغال و در سراسر اتحادیه اروپا را می دهد در واقع بدون ویزا می توانید بین اتحادیه اروپا حرکت کنید و بدون محدودیت کار کنید همچنین اعضای خانواده می توانند اقامت پرتغال را دریافت کنند.

اقامت اولیه که برای متقاضیان اقامت از طریق خرید ملک در پرتغال صادر می شود 2 ساله می باشد. پس از اتمام 2 سال، می توانید (در صورت تمایل) آن را برای 3 سال دیگر تمدید کنید البته مشروط بر حفظ سرمایه گذاری خود، عدم ارتکاب به هیچ جرمی و حضور 7 روز در سال در کشور پرتغال.

پس از 5 سال و اخذ اقامت دائم، در صورت داشتن شرایط شرکت در آزمون شهروندی و قبولی در آزمون، همچنین دانستن زبان پرتغالی می توانید پاسپورت پرتغالی دریافت کنید.

یک نکته بسیار مهمی که در مورد اخذ اقامت از طریق خرید ملک در پرتغال وجود دارد این است که متقاضی پس از اقامت به مدت 5 سال در این کشور می تواند ملک خود را بفروشد و پولی که برای خرید خانه پرداخت کرده است بعلاوه سود آن به او برگردانده شود.

گزینه های واجد شرایط خرید ملک جهت اخذ اقامت پرتغال

قانون جدید کشور پرتغال مناطق واجد شرایط برای خرید ملک و سرمایه گذاری املاک و مستغلات را با حذف مناطق پر تراکم مانند لیسبون، پورتو، و آلگاروه و همچنین مناطق ساحلی مانند ستوبال و ساحل نقره ای محدود می کند که هدف آن افزایش علاقه به مناطق داخلی کشور همراه با جزایر و گسترش یکنواخت سرمایه گذاری در سایر مناطق پرتغال و تمرکز در مناطق کم جمعیت پرتغال است.

دولت پرتغال سه دسته مختلف سرمایه گذاری در املاک و مستغلات را برای سرمایه گذاران ارائه می دهد.

خرید ملک در مناطق داخلی مشخص شده در پرتغال به ارزش حداقل 500.000 یورو، سرمایه‌گذاری می‌تواند در یک ملک یا ده ملک باشد اما باید حداقل مبلغ سرمایه گذاری 500.000 یورو باشد. (اگر ملک مسکونی در منطقه "کم تراکم" تعیین شده واقع شده باشد، 20٪ تخفیف اعمال می شود.)

گزینه دوم با کاهش هزینه سرمایه گذاری به 350.000 یورو در صورتیکه می‌خواهید یک ساختمان قدیمی را بازسازی کنید، در این صورت ملک می تواند در هر نقطه از محدوده بهسازی شهری باشد، اما باید حداقل 30 سال قدمت داشته باشد و پروژه نوسازی باشد.

خرید املاک تجاری در هر نقطه از کشور به ارزش حداقل 500.000 یورو، برای خرید املاک تجاری، می توانید در هر نقطه از کشور سرمایه گذاری کنید و هیچ محدودیتی برای مکان وجود ندارد تا زمانی که ملک به عنوان "تجاری" طبقه بندی شود. اما اگر ملک تجاری در یک منطقه تعیین شده با تراکم کم واقع شده باشد، 20٪ تخفیف اعمال می شود. (یا مبلغ 350.000 یورو در صورت سرمایه گذاری در پروژه بازسازی).امتياز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
نوشته شده در پنجشنبه 10 آذر 1401ساعت 1:03 توسط saheleaftab2022 | تعداد بازديد : 343 | لينك ثابت |

 

شرایط اخذ اقامت دائم پرتغال

امروزه کشور پرتغال به دلیل صدور مجوز اقامت دائم و شهروندی در مدت 5 سال با حداقل شرایط، بسیار معروف شده است. این کشور اتباع غیر اتحادیه اروپا را جذب می کند تا برای اقامت دائم، تحت دسته های مختلف درخواست دهند به عنوان مثال اقامت دائم را می توان با یک طرح سرمایه گذاری دریافت کرد که به آن طرح ویزای طلایی می گویند. یا می توان برای اجازه اقامت تحصیلی اقدام کرد حتی فرد می تواند از طریق ازدواج اقامت بگیرد و می تواند به طور قانونی در پرتغال زندگی و کار کند. همچنین امکان اخذ اقامت پرتغال از طریق استخدام وجود دارد و از طرفی دیگر فرزندان خارجی در صورتی که در قلمرو پرتغال متولد شده باشند، حق دارند فوراً اقامت دائم یا پاسپورت خود را درخواست کنند البته مشروط بر اینکه یکی از والدین حداقل به مدت 2 سال به طور قانونی در پرتغال اقامت داشته باشد و برخی راه های دیگر.

اخذ اقامت پرتغال در ابتدا به صورت یک اقامت موقت 5 ساله است و پس از آن می توان اقامت دائم پرتغال را اخذ کرد. به طور قانونی برای اخذ اقامت پرتغال باید پس از ورود به این کشور به SEF بروید و یک مجوز اقامت موقت که 1 یا 2 سال اعتبار دارد دریافت کنید سپس بسته به هدف و مدت اقامت شما، تمدید می شود و در نهایت پس از 5 سال اجازه اقامت موقت، فرد می تواند با گرفتن قرار ملاقات با SEF (خدمات خارجی و مرزی) و همراه داشتن کلیه مدارک مورد نیاز، برای اقامت دائم و شهروندی اقدام کند اما دریافت اقامت دائم پرتغال شرایطی دارد باید آنها را رعایت کرد تا واجد شرایط اخذ اقامت دائم پرتغال شد.

 لذا شرایط اخذ اقامت دائم پرتغال عبارتند از:

- بیش از 183 روز متوالی یا غیر متوالی در هر 12 ماه به مدت 5 سال در پرتغال حضور داشته باشید و مقیم مالیاتی محسوب شوید.

- در 5 سال گذشته به بیش از 1 سال زندان محکوم نشده باشید.

- باید ثابت کنید که بودجه کافی و توانایی مالی برای حمایت از خود در پرتغال را دارید.

- موقعیت سکونت و اقامت در پرتغال را داشته باشید.

- دانش اولیه زبان پرتغالی (با مدرکی که حداقل سطح A2 را نشان دهد) برای شرایط زندگی راحت و مستقل داشته باشید.

 

داشتن اقامت دائم پرتغال مزایای زیادی به همراه دارد که پس از مقیم شدن از بیشتر مزایا و حقوق شهروندی برخوردار خواهید بود مثلاً یک فرد می تواند در پرتغال زندگی و کار کند تا به صورت رایگان به کشورهای شنگن سفر کند و از کیفیت بالای آموزش، مراقبت های بهداشتی و یک سبک زندگی لذت بخش برخوردار شود.امتياز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
نوشته شده در سه شنبه 8 آذر 1401ساعت 22:33 توسط saheleaftab2022 | تعداد بازديد : 355 | لينك ثابت |

 

شرایط اخذ اقامت پرتغال

شهروندان غیر اتحادیه اروپا که مایل به کار و اقامت در پرتغال هستند می توانند برای اجازه اقامت پرتغال که یک مجوز رسمی است و اجازه کار و زندگی در پرتغال را می دهد، درخواست دهند. به طور کلی، پرتغال دو نوع مختلف مجوز صادر می کند: ویزاهای اقامت و مجوزهای اقامت

ویزاهای اقامت

این ویزاها همیشه کوتاه مدت هستند و معمولا فقط 3 یا 4 ماهه می باشند. این نوع ویزاها توسط سفارت پرتغال تنها به این منظور صادر می شوند که به متقاضی اجازه ورود به پرتغال را قبل از ثبت نام به عنوان مقیم بدهد. هنگامی که یک خارجی با ویزای اقامت خود وارد پرتغال می شود، 3 یا 4 ماه فرصت دارد تا در خدمات مهاجرت و  مرزها (SEF) ثبت نام کند تا اجازه اقامت خود را دریافت کند.

مجوزهای اقامت

این مجوزها موقتی هستند، معمولاً برای 1 یا 2 سال اعتبار دارند و بسته به مدت زمانی که متقاضی در پرتغال نیاز دارد، سالانه قابل تمدید است. دارندگان مجوز اقامت زمانی که حداقل 5 سال در پرتغال زندگی کرده باشند می توانند اجازه اقامت دائم دریافت کنند. مجوزهای دائمی برای کسانی که مایل به ادامه زندگی نامحدود در پرتغال هستند در دسترس است.

 

اخذ اقامت پرتغال نسبتاً آسان است مهم ترین نکته ی مهم برای اخذ اقامت پرتغال، شرایط اخذ اقامت پرتغال است لذا باید مدارک و بوروکراسی زیادی را پشت سر بگذارید و در وهله ی اول باید با درخواست ویزا شروع کنید. ویزایی که درخواست می کنید به شرایط شما بستگی دارد: برای مثال ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه گذاری (ویزای طلایی)، ویزای تمکن مالی یا بازنشستگی، ویزای کاری، ویزای اقامت از طریق ثبت شرکت در پرتغال و ویزای اقامت از طریق ازدواج با یک شهروند پرتغالی.

اجازه اقامت معمولاً طولانی مدت است و بسته به دلیل مهاجرت به پرتغال و مدت زمانی که قصد اقامت پرتغال را دارید، ممکن است واجد شرایط دریافت انواع مختلفی از مجوزها باشید.

به طور کلی برخی از شرایط اخذ اقامت پرتغال این است که در ابتدا متقاضی بالای 18 سال باشد و مدارکی ارائه دهد تا عدم سابقه کیفری او را اثبات کند همچنین اسنادی که وجود دلایل معتبر برای اقامت طولانی مدت در کشور را تأیید کند؛ به عنوان مثال:

·        پاسپورت معتبر

·        عکس پاسپورت

·        گواهی بیمه سلامت درمانی معتبر

·        رزرو بلیط رفت و برگشت

·        تأیید در دسترس بودن بودجه کافی از طریق ارائه مدرک تمکن مالی که نشان دهد می توانید از نظر مالی خود را در طول مدت اقامت حمایت کنید.

·         جزئیات اسکان و محل اقامت شما یعنی اسنادی که وجود یک محل اقامت دائم را تأیید می کند به عنوان مثال رزرو هتل، املاک خریداری شده و یا اجاره شده.

·        کپی قرارداد با کارفرما(در صورت درخواست اقامت از طریق ویزای کاری) ،

·        گواهی ازدواج (در صورت درخواست اقامت از طریق ازدواج با یک شهروند پرتغالی )

·        گواهی ثبت نام در دانشگاه (در صورت درخواست اقامت از طریق ویزای تحصیلی)

·        گواهی ثبت شرکت (در صورت درخواست اقامت از طریق ثبت شرکت)

·        یک شماره مالیاتی پرتغالی که برای مواردی مانند خرید خانه، افتتاح حساب بانکی، دریافت مزایا، پرداخت مالیات و غیره لازم است.

 مجوز اقامت موقت پرتغال در ابتدا به مدت 1 سال از تاریخ صدور معتبر است سپس می توان آن را برای 2 سال دیگر و دوباره 2 سال پس از آن تمدید کرد و پس از 5 سال اقامت موقت، می توانید برای اجازه اقامت دائم (یا شهروندی) درخواست دهید. اجازه اقامت دائم باید هر 5 سال یکبار تمدید شود.امتياز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
نوشته شده در دوشنبه 7 آذر 1401ساعت 21:05 توسط saheleaftab2022 | تعداد بازديد : 343 | لينك ثابت |

» آیا داشتن ویزای طلایی اسپانیا، منجر به دریافت اقامت اسپانیا می‌شود؟
» برای خرید ملک در یونان مالیات ملک چگونه است؟
» کدام کشورها با خرید ملک اقامت میدهند
» راهنمای 0 تا 100 خرید ملک در اسپانیا
» شرایط دریافت گلدن ویزای یونان چیست؟
» مزایای اخذ ویزای طلایی پرتغال
» ویزای طلایی اروپا در چه کشورهایی اعطا می شود؟
» چرا کشور یونان مکان مناسبی برای زندگی است؟
» مراحل دریافت ویزای طلایی کشور پرتغال
» شرایط اخذ ویزای طلایی اسپانیا
» چه کسانی می توانند در یونان ملک بخرند؟
» ویزای طلایی پرتغال را چگونه می توان دریافت کرد ؟
» بررسی کلی ویزای طلایی اسپانیا-همه چیز در مورد گلدن ویزای اسپانیا
» برای درخواست ویزای طلایی یونان چه مدارکی مورد نیاز است؟
» ویزای طلایی پرتغال را چگونه می توان دریافت کرد ؟
» اقامت طلایی اسپانیا شامل چه کشورهایی است
» قوانین اخذ ویزای طلایی یونان در سال 2023 چه تغییراتی داشته است؟
» آیا امکان خرید ملک مسکونی در کلان شهرهای کشور پرتغال برای اخذ اقامت طلایی وجود دارد؟
» گلدن ویزا چیست ویزای طلایی یا اقامت طلایی چیست؟
» چرا باید در یونان ملک بخرم؟


RSS

POWERED BY
bolg.ir